To, že je pravidelný pohyb velice důležitý, ví dnes již každé malé dítě. Měli byste chodit běhat, jezdit na kole nebo se hýbat doma, například na rotopedu, případně na veslovém trenažéru či na jiných cvičebních nástrojích, na kterých se dokážete hýbat obden alespoň půl hodiny, lépe však hodinu. Takto nejen můžete snadněji zhubnout než pouze se zavedením diety, ale také si tím snížíte krevní tlak, průtok krve a světe div se, díky vyplaveným hormonům štěstí může přijít i na lepší myšlenky. Aby však byl pohyb dostatečně efektivní, nesmíte zapomínat na jeden podstatný detail – pitný režim.
Co pít?
Mnoho začínajících sportovců přesně neví, jaké tekutiny do sebe před, při i po výkonu nalévat. Je to velice jednoduché, nejlepší je čistá pramenitá voda. Nemusíte kupovat balenou, ta z kohoutku poslouží stejně dobře a nemusíte za ní dávat takové nekřesťanské peníze. Kdo nemá čistou vodu příliš v lásce, může si ji ochutit troškou sirupu, ovšem pozor, měl by být bez cukru. Účelem sportování je mimo jiné i ubírání váhy, což se s přijímáním většího množství cukru do těla docela tluče. Je možné také zvolit alternativu v podobě slabého zeleného čaje, který také dokáže zavodnit, a ještě navíc vám dodá energii.
Kolik toho vypít?
Obdobně důležité jako co pít, je také kolik toho vypít. Zde není odpověď úplně jednoznačná, jelikož záleží na intenzitě cvičení, vaší váze, vašich zkušenostech se sportováním a v neposlední řadě také i na aktuálním počasí. V případě, že je venku něco kolo třiceti stupňů, počítejte s tím, že toho vypotíte opravdu hodně, a tudíž byste podle toho měli také doplňovat tekutiny. Zavlažit se byste měli vždy pár mnut před začátkem výkonu, ale jen lehce, abyste nebyli těžcí. Během výkonu pak v několika minutových intervalech stačí jen popíjet a až následně po skončení fyzické aktivity se napít pořádně. To udělejte i když zrovna nebudete mít žízeň.