Možnost přestěhování – v současnosti vyráběné mobilní dřevostavby nejsou obytné maringotky na podvozku s pneumatikami. Přesto je lze docela pohodlně a bezpečně převézt z místa na místo. Podmínkou je pouze zajištění vhodného vozidla (např. po dohodě s firmou, která vám dům zajistí) a usnadnění přístupu pro naložení na tažnou soupravu. Je tedy teoreticky možné změnit své působiště, rozhodnete-li se bydlet namísto v podhůří Jeseníků třeba na Třeboňsku.
Rychlá výstavba – jestliže se rozhodnete realizovat tento způsob bydlení v levném mobilním domě, od původní myšlenky k nastěhování uplyne jen několik týdnů nebo měsíců. Domy se zhotovují ve výrobních halách celoročně a nejste odkázáni jen na sezonní práce, které mnohdy provází výstavbu klasických rodinných domů podsklepených, nebo vystavěných na základové desce.
Nižší pořizovací i provozní náklady – zateplená mobilní dřevostavba pro celoroční bydlení vás vyjde mnohdy levněji, než byty o stejné obytné ploše ve větším městě. A navíc máte mnohem širší pole působnosti, co se týče možností úspory nákladů na bydlení. Můžete topit v krbových kamnech, nemusíte být závislí na zemním plynu, vodu lze zajistit z vlastního vrtu. Mnohdy postačí jen přípojka elektřiny.
Dostatek soukromí – bydlení na sídlišti má své výhody, jako například blízkost kulturního vyžití, obchodů a městského centra, ale trendem současné doby je zajištění soukromí na vlastním pozemku a ve vlastním domě. Podaří-li se vám zajistit ideální pozemek v místě, které vám vyhovuje, máte po starostech. Trávit volné chvíle na terase a na zahradě, s pěkným výhledem, v blízkosti lesa nebo travnaté louky je mnohdy k nezaplacení. A nakonec zjistíte, že k životu není třeba žádný honosný dvoupatrový palác, a že můžete pohodlně žít na 45 čtverečních metrech a k tomu využít pergoly, nebo prostorné terasy.